Connect with us

Hakkımızda

Hakim, Savcı, Avukat ve tüm Adalet personelini buluşturan, “Adalet Medya.net” seçkin yazar kadrosu ile internet haber yayıncılığı hizmetlerinde aktif yayın hayatına devam etmekte olup hukuka dair her şeyi sizlerle buluşturmaktadır.

Hukuk Dünyası ve Adalet Teşkilatı’nın nabzını tutan Adalet Medya; 4 yılı aşkın süredir yargı camiası içerisinde etkin ve prestijini koruyan bir internet haber yayıncılığı hizmeti vermektedir.

Yargı camiasının medyadaki sesi Adalet Medya Ekibi olarak, yayınlayacağımız dergi ile yazılı ve görsel alanda da çalışmalarımıza ayrı bir ivme kazandırdık. Bu minvalde yoğun emek ve gayretle hazırladığımız Hukuk ve Adalet Dergimizin ilk sayısını, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 29 Ekim 2023 tarihi itibariyle siz değerli okurlarımız ile buluşturmanın tatlı heyecanı ve onurunu yaşamaktayız.

“Her şey kanun yapmaktan ibaret değildir. Aksine her şey o kanunları uygulamak ve uygulattırmaktan ibarettir. Uygulayan yerine getiren daima karar verenden daha kuvvetlidir.” diyerek yargı camiasının her bir ferdinin omuzlarına onurlu bir görev yükleyen Mustafa Kemal Atatürk, yine bu görevin icrası esnasında “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz. İstiklal, istikbal, hürriyet, her şey ancak adaletle kaimdir.” diyerek yargı bağımsızlığının ve adaletin önemine değinmiştir. Bu kapsamda değerli kanun temsilcilerinin bilgi, birikim ve deneyimlerini diğer meslektaşlarıyla paylaşabilmesi, onların da istifadesine sunulabilmesi amacıyla bir araya gelen seçkin köşe yazarlarımız ile birlikte sizlerleyiz.

Dergimizde hukuk dünyasının çeşitli unvanlarında görevini ifa eden her bir ferdinin fikir, hukuki görüş ve değerlendirmelerini okurlarımızla paylaşabilecekleri zemini sağlamış bulurken, alanında uzman hukukçulardan adliye ve cezaevi personellerine, akademisyenlerden sosyolog, araştırmacı ve uzman yazarlara kadar geniş ve seçkin bir kadroya ev sahipliği yapmaktayız.

Yeni dünya düzeninde gelişen dijital teknolojiler ile hukuk hizmetlerinde dijital dönüşümün hızla hayata geçtiği günümüzde, ilk sayımızda “bilişim, dijital dünya ve sosyal medya” konularına ağırlık verdik. Hukuki yazıların yanı sıra edebiyat, tarih, teknoloji, sağlık ve sosyoloji alanlarını da bünyesine alarak hazırlanan aktüel niteliğe sahip Adalet Medya Hukuk ve Adalet Dergisi, Türk yayıncılık literatüründe yerini aldı.

Dergimizin tüm okurlarımıza faydalı olmasını temenni eder, yayınımıza yazı ve görüşleriyle katkı sunan herkese ve siz değerli okurlarımıza ayrı ayrı şükranlarımızı sunarız.

Yeni sayımızda görüşmek üzere, esen kalın…

Dergimizin 1. sayısına ulaşmak için buraya tıklayınız…

Copyright © 2023 Adalet Medya Hukuk ve Adalet Dergisi